LUDILO U BUNDESLIGI! Dortmund kiksnuo kod kuće i ostao bez titule, Bajern je ponovo šampion Nemačke!

„Milioneri“ kod kuće odigrali nerešeno sa Majncom (2:2), dok su Bavarci u Minhenu pogotkom Džamala Musijale u 89. minutu slavili protiv Kelna (2:1) i tako obezbedili 11. vezani trofej

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda su pred poslednje 30. kolo imali titulu u džepu posle 11 godina posta, dva boda prenosti i duel sa Majncom pred više od 80.000 navijača na svom stadionu. Međutim, „milioneri“ su kiksnuli, odigrali su nerešeno (2:2), promašili i penal, što su Bavarci znali da iskoriste, pa su trijumfom protiv Kelna u gostima (2:1) odbranili šampionski tron zahvaljujući boljoj gol-razlici.

Pogodak vredan pehara postigao je mladi Džamal Musijala u 89. minutu, tako da je velikan iz Minhena po 11. put zaredom najbolji u državi.