Srbija nokautirala Amerikance, ide na Olimpijske igre!

VATERPOLISTI Srbije pobedili su Sjedinjene Američke Države sa 14:12 (2:3, 3:4, 6:1, 3:4). Ovaj trijumf je našoj selekciji doneo plasman u četvrtfinale Svetskog prvenstva, ali i na Olimpijske igre.

Iskoristili su „delfini“ poklon od strane Bena Haloka i to im je u velikoj meri pomoglo da obezbede vizu za Pariz gde će braniti zlatnu medalju osvojenu u Tokiju 2021. godine, kao i pet godina ranije u Rio de Žaneiru.

Naime, u trećoj četvrtini najbolji vaterpolista SAD-a je napravio nesportski faul. On je pod vodom udario Nikolu Jakšića u lice, što su sudije nakon gledanja snimka okarakterisale kao „brutaliti“, što znači da je rival naše selekcije morao četiri minuta da igra sa igračem manje i u napadu i u odbrani.

Do tog momenta Amerika je bila bolji protivnik u bazenu, imala je vođstvo od 5:8, ali Srbija je iskoristila brojačnu prednost i serijom 6:0 došla do velikih 11:8 pred početak poslednjeg kvartala.

Izrabranici Dejana Udovičića su se tada kompletirali, uspeli da dođu na dva gola zaostatka. Ipak, onda je Jakšić pokazao zašto je kapiten ove reprezentacije. Najpre je asistirao Strahinji Rašoviću, a potom i sam postigao pogodak za ogromnih +4 – 13:9.

Do kraja utakmice nije bilo problema za „delfine“. Upseli su da sačuvaju visoku prednost, te su grupnu fazu okončali sa pozicije jedan.

Naša reprezentacija ostvarila je u grupi sva tri trijumfa. Najpre je savladan Japan (17:10), a potom i Crna Gora (14:6) i sada SAD (14:12).

Srbija će u utorak od 17 sati igrati u četvrtfinalu, a još uvek nije poznato ko će joj biti rival.